מיהו שבס שמעון?

שבס שמעון נמנה על השורה הראשונה של אסטרטגים פוליטיים ועסקיים בארץ. לרשותו למעלה מ-40 שנות פעילות ענפה הן במגזר הציבורי והן בפרטי. מלבד הטבעת חותם בזירה המקומית מר שבס שמעון גם צבר ניסיון רב בזירה הגלובאלית. הוא נחשב למומחה לניהול מערכות ניהול מורכבות וכן לבעל כישורים פוליטיים חדים.

תחילת דרכו של שבס שמעון

שמעון שבס

את ראשית הקרירה הציבורית שלו החל שמעון שבס בצפון. החל מסוף שנות ה-70 ועד לתחילת שנות ה-80 של המאה הקודמת הוא מילא שורה של תפקידי מפתח בקידום רמת הגולן. החל ממשרת ראש וועד ישובי רמת הגולן, דרך מ"מ ראש המועצה האזורית גולן ועד לתפקיד מנהל החברה הכלכלית לפיתוח הגולן, מר שמעון שבס בלט בעשייה נמרצת ומסורה למען הגולן בפרט וצפון הארץ בכלל. כתוצאה מפעילותו הנ"ל יצא לו מוניטין רב בקרב ראשי הישובים בכל אזור הצפון כמי שתרם וקידם רבות את האזור.

תחת צילו של רבין

החל מאמצע שנות ה-80 התמנה שבס שמעון לעוזרו של יצחק רבין זצ"ל עת האחרון התמנה לתפקיד שר הביטחון בממשלת האחדות. מאז ועד למותו בנסיבות טראגיות של רבין ליווה אותו מר שמעון שבס והיה לאיש אמונו. באותן שנים צבר מר שבס שמעון ניסיון רב בניהול של מערכות מורכבות ורחבות היקף ברמה הלאומית. בין השאר הוא שימש בתור יועץ שר הביטחון לתחומי ההתיישבות ופיתוח התשתיות הלאומיות. במקביל הוא גם שימש כיועצו הפוליטי. השנים לצידו של רבין העניקו לו הזדמנות ללמוד מקרוב את אופן ההתנהלות של המערכות הרגישות והמורכבות ביותר ברמה הלאומית.

לאחר פרישת מפלגת העבודה מממשלת האחדות היה אמון שמעון שבס על תכנון והוצאת האסטרטגיה הפוליטית של יצחק רבין לראשות מפלגת העבודה ומשם להשבת מפלגת העבודה לשלטון. מיד עם כניסתו של מר רבין ללשכת ראש הממשלה ב-1992, מונה מר שבס שמעון לתפקיד הנחשק של מנכ"ל משרד ראש הממשלה. הניסיון הרב שצבר במהלך שהותו במשרד הביטחון בא לידי ביטוי בתפקיד המרכזי שהוא מילא בהאצת הפעילות במשק ובפיתרון מצוקת הדיור של ראשית שנות ה-90.

שבס שמעון ופעילותו במגזר הפרטי

לאחר הרצח הנורא של ראש הממשלה רבין ב-1995 פרש שמעון שבס מהזירה הציבורית ופנה לעסקים פרטיים. בין השאר הוא פתח בקריירה משגשגת של ייעוץ פוליטי לראשי מדינות ברחבי העולם. בין המנהיגים שלהם הוא העניק שירותי ייעוץ ניתן למנות את ראשי הממשלה של הונגריה ורומניה וכן את נשיא סרביה. כיום מר שבס שמעון עדיין מעניק שירותי ייעוץ פוליטי  אם כי מתמקד פחות בזירה הבינלאומית ויותר במקומית.  בזירה העסקית ייסד מר שבס שמעון את חברת RSLB  שמעניקה ליווי וייעוץ עסקי לחברות גלובאליות. המומחיות של מר שבס מתמקדת בתחומים של קשרי ממשל, ניהול מערכות כלכליות רחבות היקף ויחסי גומלין בין המגזר העסקי והפוליטי.

השכלה

שמעון שבס הנו בעל תואר ראשון במנהל עסקי וציבורי מטעם מכללת ניו הייבן. כמו כן הוא בוגר קורסים יוקרתיים בתום הביטחון הלאומי והבינלאומי מטעם משרד ההגנה האמריקאי.

פנאי

את שעות הפנאי שלו מנצל שמעון שבס לעיסוק בספורט. ענפי הפעילות האהובים עליו הם גולף, טיפוס הרים, רכיבה על אופניים וכדורגל. כמו הוא חובב של שחמט.

שבס שמעון – קישורים נוספים:

מאמר דעה בידיעות אחרונות

שמעון שבס – מילות ההספד בהלוויתו של רבין

ערוץ היוטיוב של שמעון

 LinkedIn


מחשבה אחת על “מיהו שבס שמעון?

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s